Wykrywacz metali | AFG.pl

 
 
 

Infolinia: +421 917 961 386 (Pon - Pt 7:00 - 16:00)

 
 
Przebój dnia
15.02.2020Do końca zostaje jeszcze
 
 
Reklamné okno
 
 
Prečo nakúpiť u nás?

darčeky k nákupui

Prezenty do zakupu

 

Vernostný program

Program lojalnościowy

 

Zľavový kupón

Kupon rabatowy

Zarejestruj się i uzyskaj rabat 5%

Máte otázky

Masz pytanie?

Nie wahaj się z nami skontaktować

 
 
 
Wprowadzenie > Obrona > Akcesoria > Wykrywacz metalu
 
Ceny
Producent
Filtruj produkty według producentów
Dostępność
Filtruj według dostępności produktu
 
 
Ważne informacje
 
 

Wykrywacz metalu

Klasyfikować:
Pokaż #:
 
Wykrywacz metalu to kompaktowe urządzenie, które składa się z głowicy detektora wyszukiwania i obsługi.
Dostępność od
Obecnie niedostępne
Termin dostawy: chwilowo niedostępny
MD003
846,00 zł
Niestety, produkt nie jest sprzedawany w danym kraju.
 
 
Metal Detector

Wykrywacz metalu

Wykrywacz metali to urządzenie służące do namierzania metali, składające się z oscylatora i cewki. Urządzenie to wykorzystuje do działania zjawisko indukcji elektromagnetycznej – jeżeli w pobliżu cewki znajdzie się jakiś metal o właściwościach przewodzących, w metalu dochodzi do indukowania się prądów wirowych, na skutek czego powstaje zmienne pole magnetyczne. Cewka służy do pomiaru pola magnetycznego. W ten sposób, dzięki małym zmianom zachodzącym w tym polu, można rozpoznać metal.

Historia

System ten odkryto po raz pierwszy w 1960 roku. Wykorzystywano go w górnictwie i przemyśle. Później znalazł zastosowanie w wojsku – posłużył do wykrywania min i broni. Obecnie z wykrywaczy metali korzystają również archeolodzy, a także jednostki bezpieczeństwa na lotniskach i w innych punktach wymagających przeprowadzania kontroli bezpieczeństwa.

Częstotliwości wykrywaczy:

3-4 kHz – to najniższa częstotliwość, odpowiednia do wykrywania większych przedmiotów (broni) lub przedmiotów znajdującej się na większej głębokości

6-8 kHz – średnia częstotliwość, uniwersalna – odpowiednia do wyszukiwania zarówno małych monet, jak i większych antyków i broni

14-19 kHz – wysoka częstotliwość – wykorzystywana przede wszystkim przez archeologów do wykrywania sygnału z bardzo drobnych metalowych przedmiotów

Częstotliwości specjalne:

25 kHz – najwyższa możliwa częstotliwość służąca do wykrywania najdrobniejszych przedmiotów

 

Wykrywacze wieloczęstotliwościowe – to wykrywacze mogące pracować na kilku lub na wszystkich częstotliwościach

Podstawowy podział wykrywacz metali

Wykrywacze analogowe

Wykrywacze cyfrowe

Analogowy

Wykrywacze analogowe nie posiadają wyświetlacza jak wykrywacze cyfrowe. Wydają wyłącznie sygnały akustyczne, dzięki czemu reakcja i przetwarzanie sygnału są szybsze niż w ich cyfrowych odpowiednikach. Właśnie szybkość jest ich główną zaletą. Konsekwencją uproszczonej budowy jest jednak dostarczanie minimalnych informacji o danym przedmiocie. Odpowiedzią na to ograniczenie są już niektóre nowsze wykrywacze analogowe, które dzięki cyfrowemu konwerterowi (który nie wpływa na szybkość przetwarzania informacji) są w stanie dostarczyć przybliżone informacje o wielkości przedmiotu oraz głębokości, na której się znajduje.

Cyfrowy

Wykrywacz metali cyfrowy różni się od analogowego tym, że ma wbudowany wyświetlacz. Ten rodzaj wykrywacza powstał w latach 80. XX wieku w odpowiedzi na zapotrzebowanie użytkowników na dokładniejsze informacje o znalezionym przedmiocie i jego głębokości, zanim podejmą się jego wykopywania. Na tle możliwości wykrywaczy analogowych ta cecha wykrywaczy cyfrowych wydaje się znacząca, jednakże jej konsekwencją jest wyraźnie dłuższy czas przetwarzania informacji.

Zarówno wykrywacz metali analogowy, jak i cyfrowy mają swoje zalety i wady. Obydwa rodzaje są nieustannie udoskonalane, wciąż odkrywane są nowe metody, by działały sprawniej i skuteczniej. Stąd też nie można jednoznacznie stwierdzić, który z nich jest lepszy, a o wyborze decydują raczej indywidualne potrzeby użytkownika.

Wykrywacz metali wydają dźwięki o różnych tonach w zależności od tego, jaki rodzaj metalu znajduje się pod cewką. Można wyróżnić 3 podstawowe rodzaje akustycznej identyfikacji celu:

Jednotonowy – tylko jeden ton który reaguje na metale kolorowe, a małe żelazne przedmioty pomija

Dwutonowy – niski ton wskazuje żelazo, wysoki metale kolorowe

Trzytonowy – niski ton wskazuje żelazo, średni metale o średniej przewodności, wysoki metale o wysokiej przewodności

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pełna (Desktop) wersja