Kategorie
 
 
 
 
 

Akcesoria i wyposażenie do namiotów

18. kwietnia 2023
Akcesoria i wyposażenie do namiotów

Zamierzasz kupić namiot? A może już masz namiot i potrzebujesz uzupełnić akcesoria lub zmienić jego wyposażenie przed rozpoczęciem sezonu biwakowego? Niedługo rozpocznie się sezon biwakowy, a my doradzimy Ci, o jakich akcesoriach do namiotu i wyposażeniu nie można zapomnieć. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

PODSTAWOWE AKCESORIA WNĘTRZ, WYPOSAŻENIE I AKCESORIA

Podstawą jest oczywiście śpiwór, do którego wchodzisz, zapinasz suwak i śpisz w komforcie i cieple. Śpiwory dzielą się przede wszystkim na zimowe i letnie. Zimowe ochronią nawet w ujemnych temperaturach. Letnie są znacznie cieńsze. Jeśli jesteś fanem biwakowania w wiosenno-letnich temperaturach, to wystarczy Ci np. śpiwór ECONOMIC lub jeszcze cieńszy i lżejszy śpiwór EXTRALIGHT.

Jeśli chcesz zapewnić większy komfort i zapobiec problemom z kręgosłupem, zdecydowanie nie zapomnij o wysokiej jakości macie. Osobom mniej wymagającym polecamy standardową cienką matę z folią izolującą. Dla bardziej wymagających zdecydowanie polecamy matę samopompującą o grubości trzech centymetrów oraz poduszkę samopompującą dla większego komfortu głowy i szyi. Jeśli wymiary namiotu na to pozwalają i zależy Ci na jeszcze większym komforcie, zerknij na wygodny rozkładany leżak.

Istotne jest również oświetlenie wnętrza. Do oświetlenia wnętrza można wykorzystać dowolną lampę, a nawet latarkę dostępne na co dzień w nowoczesnych smartfonach. Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej wydajnego, polecamy ładowalną lampkę LED, która świeci w kierunku 360° i może być ładowana za pomocą ładowarki, dynama na korbkę lub wbudowanego panelu solarnego. Jeśli szukasz czegoś tańszego i bardziej kompaktowego, polecamy mini lampkę wyposażoną w magnes i karabińczyk, która zapewnia wystarczające oświetlenie i można ją przypiąć do metalowego przedmiotu lub zawiesić.

Niestety podczas biwakowania i rozbijania namiotów na łonie natury napotkasz również nieprzyjemne i irytujące owady. Najbardziej nieprzyjemnymi, niebezpiecznymi i dokuczliwymi owadami są głównie komary i kleszcze. Dlatego pamiętaj, aby nie zapomnieć o repelencie, który odstrasza te irytujące owady. W razie kontuzji warto mieć ze sobą w namiocie apteczkę. Jeśli biwakujesz w miejscu, w którym występują niedźwiedzie lub wilki, nie zapomnij o sprayu obronnym przeciw zwierzętom, który nie zajmie dużo miejsca w namiocie, a może uratować Ci życie.

PODSTAWOWE AKCESORIA ZEWNĘTRZNE, WYPOSAŻENIE I AKCESORIA

Akcesoria do mocowania namiotów są częścią pakietu każdego namiotu. Jednak doświadczeni wiedzą, że żywotność tych akcesoriów (zwłaszcza kotw, lin napinających) może być bardzo krótka, jeśli złapie Cię silna burza lub wiatr. Dlatego nie zaszkodzi mieć zapasowy zestaw kotew, dzięki któremu można wymienić poszczególne elementy w przypadku uszkodzenia.

Jeśli chcesz wzmocnić odporność swojego namiotu na wodę, kurz i inne zabrudzenia nie zapomnij o sprayu impregnacyjnym. Nakładając ten spray na powierzchnię namiotu, zmniejszasz ryzyko zamoczenia namiotu i jego zabrudzenia kurzem w przypadku silniejszych wiatrów. Ma jednak wszechstronne zastosowanie, można go nakładać również na ubrania i buty.

Ponieważ w przypadku biwakowania nie pozostajesz tylko w namiocie, dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą składanych kompaktowych stołów i krzeseł kempingowych oraz kuchenek kempingowych i naczyń, abyś miał gdzie usiąść i zrelaksować się lub coś zjeść. przygotować i cieszyć się jedzeniem.

 

Dołącz komentarz

...

Dodaj odpowiedź na komentarz:

... Anuluj
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pełna (Desktop) wersja