Najnowsze artykuły

Kategorie
 
 
 
 
 
Blog Category
Blog cat 1

Broń

Blog cat 1
 
 
Blog Category
Blog cat 2

Obrona

Blog cat 2
 
 
Blog Category
Blog cat 4

Łuki/kusze

Blog cat 4
 
 
Blog Category
Blog cat 3

Airsoft

Blog cat 3
 
 
Blog Category
Blog cat 5

Optyka

Blog cat 5
 
 
Blog Category
Blog cat 6

Wiatrówki

Blog cat 6
 
 
Blog Category
Blog cat 9a

Sprzęt taktyczny

Blog cat 7
 
 
Blog Category
Blog cat 8

Artykuły ogólne

 
 
Blog Category
Blog cat 7

Sprzęt taktyczny

Blog cat 7
 
 
 
 
Replika ASG CZ SCORPION EVO 3 A1

Replika ASG CZ SCORPION EVO 3 A1

Pistolet maszynowy CZ SCORPION EVO 3 powstał w 2009 roku poprzez przejęcie i udoskonalenie słowackiego prototypu pistoletu maszynowego o nazwie LAUGO. To już trzecia generacja z gamy „skorpionów”. Česká zbrojovka produkuje wersję A1 z możliwością strzelania w trybie samoczynnym (full-auto) oraz wersję S1 z możliwością strzelania w trybie samozaładowczym (tryb półautomatyczny). Wersja A1 należy do arsenału różnych sił zbrojnych na całym świecie, a wersja S1 znalazła wielu fanów strzelectwa sportowego na całym świecie. Najbardziej rozpowszechnioną wersją jest kaliber 9 x 19 (Luger). Replika tej broni w postaci ASG pistoletu maszynowego produkowana jest przez duńskiego producenta broni ASG ActionSportGames A/S (ASG) i od 2014 roku do dziś replika ta otrzymała wiele nagród.

Wyświetlacz
Legendy o paralizatorach elektrycznych

Legendy o paralizatorach elektrycznych

Paralizatory elektryczne to popularny środek obrony, który jest w wolnej sprzedaży w wielu (ale nie wszystkich) krajach UE bez specjalnych zezwoleń. Są one środkiem obrony kontaktowej, która powoduje, że atakujący ma skurcze mięśni, a nawet utratę przytomności pod wpływem prądu elektrycznego. Istnieją jednak fałszywe legendy na temat paralizatorów elektrycznych, które obalimy w kolejnych wierszach.

Wyświetlacz
Nowa oferta ASG marki CYBERGUN na AFG

Nowa oferta ASG marki CYBERGUN na AFG

W pierwszej połowie tego roku zwróciła się do nas francuska firma CYBERGUN SA z prośbą o współpracę przy wprowadzeniu jej towaru na rynek słowacki. Dotyczy to głównie broni ASG, broni pneumatycznej oraz szerokiej gamy akcesoriów do tej broni. Nie przegapiliśmy okazji, dlatego stopniowo zaczęliśmy importować i poszerzać ofertę o produkty tej marki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie nowości przynosimy na rynek.

Wyświetlacz
Jak osiągnąć maksymalną możliwą żywotność broni airsoftowej?

Jak osiągnąć maksymalną możliwą żywotność broni airsoftowej?

Broń airsoftowa ma zupełnie inną konstrukcję i jest wykonana z innych materiałów niż prawdziwa broń palna. Nie musi być wykonana z tak wysokiej jakości i trwałych materiałów, gdyż jej energia pocisku zwykle waha się w granicach kilku dżuli, podczas gdy energia pocisku zwykłej broni palnej waha się w granicach od dziesiątek do setek dżuli. Jak postępować, aby broń airsoftowa służyła jak najdłużej?

Wyświetlacz
Najbardziej innowacyjne modele kusz marki Barnett

Najbardziej innowacyjne modele kusz marki Barnett

Barnett Outdoors jest wiodącym na świecie producentem kusz. Jak wiele innych historii firm, które osiągnęły sukces, i ta również zaczęła się skromnie. W 1958 roku niejaki Bernard Barnett zajął się w wolnym czasie pracą nad kuszą w swoim garażu w angielskim mieście Wolverton, gdzie zbudował swoją pierwszą kuszę. Minęło kilka lat, a Bernard Barnett stopniowo zaczął wykonywać polecenia swoich znajomych, którzy byli pod wrażeniem jego twórczości. Byli zachwyceni designem Bernarda i wtedy to się zaczęło. Renoma jego dzieła rosła, a zamówienia na kusze napływały z całej Anglii, a ostatecznie z całej Europy.

Wyświetlacz
Ojciec łuków bloczkowych

Ojciec łuków bloczkowych

Historia łuków bloczkowych nie sięga czasów odkrycia pierwszych prostych łuków. Na początku lat 60-tych Holless Wilbur Allen z Kansas City w Missouri (USA) bawił się pomysłem skonstruowania pierwszego łuku z bloczkiem, który miałby przewagę nad konwencjonalnymi łukami refleksyjnymi. Allen był amerykańskim wynalazcą pierwszego łuku bloczkowego, który opatentował 23 czerwca 1966 roku. Patent został mu przyznany jako U. S. Patent 3 486 495 w grudniu 1969 r.

Wyświetlacz
Pałka teleskopowa

Pałka teleskopowa

Czym jest pałka teleskopowa, nie trzeba tłumaczyć w skomplikowany sposób. Wiele osób nosi je przy sobie w celu obrony osobistej, stały się też elementem wyposażenia wielu osób zatrudnionych w sektorze bezpieczeństwa. Intensywne, wymagające i wielokrotne badania wykazały, że jedne z najwyższej jakości pałek produkowane są przez firmę ESP. Wyniki testów tego czeskiego produktu są wręcz niewiarygodne. W ostatnim czasie ten składany i praktyczny środek wyposażany jest w zestaw dla użytkownika, który rozszerza możliwości pałki i czyni ją środkiem wielofunkcyjnym. Z reprezentantami słowackiej firmy AFG mieliśmy możliwość zwiąć udział w badaniach konsumenckich właśnie dla tej nowości - "policyjnego zestawu taktycznego".

Wyświetlacz
Tarcza do zatrzymywania pojazdów policyjna

Tarcza do zatrzymywania pojazdów policyjna

Samochód pędzi nocą przez ulice miasta. Kierowca nagle zauważa czerwone światło, które pojawiło się tuż przed nim. Miga w górę i w dół. To kontrola drogowa. Policjanci natychmiast podchodzą do zatrzymanego pojazdu, świecą latarkami do wnętrza, uważnie mu się przyglądając. W promieniu światła widzi dokładnie twarz oraz ręce kierowcy, któremu następnie kontroluje okazane dokumenty. Zdjęcie, dane osobowe, wszystko wydaje się być w porządku. Następnie sprawdza obowiązkowe wyposażenie pojazdu. Latarka oświetla wnętrze otwartego bagażnika: trójkąt ostrzegawczy, koło zapasowe, apteczka. Jeszcze kontrola przeglądu technicznego. Policjant świeci na dokumenty - również brak zastrzeżeń. Jedyne co pozostało to potwierdzenie kodu VIN - policjanci są skrupulatni. Wszystko się zgadza. Szerokiej drogi i dobrej nocy. Auto odjeżdża ciemną ulicą, a ostre światło radiowozu znika.

Wyświetlacz
Spraye obronne – ciekawostki

Spraye obronne – ciekawostki

Spis treści:

  • Gaz z diodą LED, bronić się to znaczy widzieć
  • Ciemność - okoliczności niesprzyjające
  • Gazy obronne - przemyślny pomocnik
  • Gazy obronne - oświetlony przeciwnik
  • Gazy obronne w służbach porządkowych
  • Niespodziewany sukces
  • Gaz obronny Tornado
  • Gaz obronny Hurricane Flashlight
Wyświetlacz
Zastanawiasz się nad zakupem kuszy i nie wiesz, jakie bełty do niej będą odpowiednie?

Zastanawiasz się nad zakupem kuszy i nie wiesz, jakie bełty do niej będą odpowiednie?

W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jak wybrać odpowiednie bełty do ​​kuszy i ewentualnie poprawić strzelanie i celność. W przeszłości do kusz używano głównie bełtów drewnianych, które posiadały zmodyfikowane ostre groty wykonane ze stali o kształcie przypominającym kwadraty. Od tego powodu bełty do kuszy nazywano w przeszłości także quarrel – wywodzące się z języka angielskiego od słowa kwadrat. Stało się tak także dlatego, że możliwości kowalstwa w średniowieczu były ograniczone, grot, często nazywany główką, był efektowny, nieporęczny i tworzył min. 30% całego bełtu. Miał włożoną część i część do cięcia, w którą wkładano rurkę. Stosowano również płaskie lotki na końcu bełtu, które wskazywały balistykę pocisku. Ich waga była zmienna, w zależności od długości i średnicy wykonanego bełtu. Obecnie wielkość bełtu mierzy się i podaje na całym świecie za pomocą miary angielskiej, czyli w calach.

Wyświetlacz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pełna (Desktop) wersja