Blog

 
 
 

Infolinia: +421 917 961 386 (Pon - Pt 7:00 - 16:00)

 
 
Przebój dnia
11.03.2019Do końca zostaje jeszcze
 
 
 
 
 
 

ČO SÚ ZBRANE TYPU FLOBERT?

Czytaj więcej

AKO JE TO S OBRANNÝMI SPREJMI PROTI MEDVEĎOM?

Czytaj więcej

NOVÉ ZMENY V OBLASTI PREDAJA A POUŽÍVANIA PYROTECHNIKY

Czytaj więcej

ZÁRUKA A AIRSOFT ZBRANE

Czytaj więcej

Zalety długopis taktyczny

Czytaj więcej

Prędkość w wyborze kuszy nie zawsze jest najwyższej jakości

Czytaj więcej

6 Najpiękniejsze aktorki broni z dużym ekranie

Czytaj więcej

Jak wybrać wiatrówkę - Część 1

Czytaj więcej

6 Najpiękniejsze aktorki broni z dużym ekranie

Czytaj więcej

Posiadanie broni - Donald Trump vs. Hillary Clinton

Czytaj więcej

Największe wasters w historii broni

Czytaj więcej

Biblia broni

Czytaj więcej

10 powszechnie znanych sztuk broni z historii

Manlicher CarcanoBroń towarzyszy ludziom od stuleci. W samych Stanach Zjednoczonych jest dziś zarejestrowanych ponad 300 milionów sztuk broni. Pod koniec II wojny światowej, w 1945 roku, w skład wyposażenia artyleryjskiego armii rosyjskiej wchodziły 43 tysiące sztuk broni. Chociaż broń jest dzisiaj stosunkowo tania i posiada części wymienne, jej wygląd nie jest szczególnie wyjątkowy, a wszystkie rodzaje są pod tym kątem raczej podobne. Kiedyś wyglądało to jednak zupełnie inaczej.

Niektóre bronie wiążą się z fascynującymi historiami i należą do najlepszych sztuk w historii uzbrojenia. Często w historii dana broń stanowiła przedmiot fascynacji swojego właściciela. Niektóre okazy były tak wyjątkowe i imponujące, że z czasem stały się dziełami sztuki - nieraz śmiertelnej sztuki. W poniższym zestawieniu przedstawione zostaną te najpopularniejsze egzemplarze.

Czytaj więcej

Broń dla kobiet z akademików – to ma sens!

Najwyraźniej społeczeństwo amerykańskie ma zupełnie inne zdanie na temat ochrony przed napaściami seksualnymi w akademikach niż ustawodawca amerykański i uniwersytety.

Wśród najczęstszych problemów występujących w akademikach wymienić można przede wszystkim nadmierne spożycie alkoholu. To właśnie ono niejednokrotnie prowadzi do fatalnych w skutkach wypadków i urazów. Niewątpliwie to i podobne zagadnienia wymagają natychmiastowego rozwiązania. Kluczową kwestią jest tu uczynienie niebezpiecznego otoczenia na powrót bezpiecznym. Według niektórych zwolenników broni najlepszym sposobem na powstrzymanie napastnika jest pozwolenie studentom na posiadanie broni.

Zbrane pre ženy

Czytaj więcej

Parlament Europejski a broń airsoft

Nie wszyscy wiedzą, że Europejskie Stowarzyszenie Airsoftu (European Airsoft Association, EAA) lobbuje w Unii Europejskiej za nieuznawaniem broni airsoft za standardową broń palną. Sprawy zmierzają w dobrym kierunku, choć przeciwne stanowiska cały czas mocno się ścierają. Sprawa jest otwarta, ponieważ każda zaproponowana zmiana musi zostać najpierw uchwalona. Od listopada ubiegłego roku w UE trwają dyskusje, czy nie zmienić dyrektyw o broniach palnych. Zmiany miałyby objąć broń wyglądającą jak wojskowa oraz repliki  (w tym broń airsoft). W ich wyniku wskazana broń zostałaby uznana za prawdziwą broń palną.

Konsekwencje wprowadzenia takiego prawa mogą być druzgocące dla europejskiego airsoftu i doprowadzić do wyeliminowania go z państw UE. Przeważająca większość broni airsoftowej zostałaby zakazana, a ta, która nie podlegałaby nowej dyrektywie, byłaby bardzo trudno dostępna i musiałaby podlegać rejestracji.

Airsoft

 

Czytaj więcej
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pełna (Desktop) wersja