Kategorie
 
 
 
 
 

Jakie błędy popełniają rodzice i dzieci podczas obsługi i manipulowania bronią airsoftową?

04. października 2022
Jakie błędy popełniają rodzice i dzieci podczas obsługi i manipulowania bronią airsoftową?

Broń airsoftowa to broń technicznie zaprojektowana do wystrzeliwania plastikowych kulek o średnicy 6 mm przy stosunkowo niskiej energii. Dlatego jej konstrukcja jest wykonana z części i materiałów, które odpowiadają celowi jej zastosowania. Nie jest więc tak wytrzymała jak prawdziwa broń palna, dlatego jej obsługi powinna zostać dostosowana do charakteru materiałów, z których wykonana jest broń airsoftowa. Przyjrzymy się razem, jakich błędów warto unikać.

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY

Jeśli chcesz jako rodzić uniknąć większości możliwych błędów, zawsze pamiętaj o zasadzie, że osoby niepełnoletnie mogą obsługiwać broń airsoftową tylko pod nadzorem osoby powyżej 18 roku życia.

Broń airsoftowa nie zagraża życiu ani zdrowiu, ale uderzenie w twarz (głównie w oczy) może być niebezpieczne, dlatego dużym błędem jest, jeśli rodzic nie kupi swojemu dziecku w ramach podstawowego wyposażenie okulary ochronne lub maskę ochronną. Kupując ten sprzęt, unikniesz ewentualnych zagrożeń.

W sklepie stacjonarnym często jesteśmy świadkami tego, że dziecko nie jest w stanie naciągnąć (załadować) ręczną broń airsoftową. W takim przypadku polecamy szczególnie ojcom, aby nie realizowali na siłę swoich dziecięcych marzeń i poczekali być może rok, ew. dłużej, aby dziecko nabrało potrzebnej siły do obsługi broni. Brak siły i niepoprawne ładowanie, ponieważ dziecko nie ma dosyć siły, może mieć fatalne skutki w postaci zerwania mechanizmów wewnętrznych, w większości przypadków jest uszkodzenie nieodwracalne.

Polecamy szczególnie ojcom zapoznanie się z instrukcją obsługi, chociaż wiemy, że porządni i surowi chłopacy nie lubią tego robić, bo wiedzą wszystko. Konieczne jest jednak jak najlepsze zrozumienie sterowania i obsługi broni, aby móc to wyjaśnić i jasno pokazać dziecku. 

Bardzo ważne jest, aby podkreślić dzieciom, że jeśli wydaje im się, że broń airsoftowa nie działa poprawnie, nie strzela, utknęła etc., należy natychmiast powiadomić rodziców. Dzieci często popełniają błąd, że gdy kulka utknie w lufie lub w innym mechanizmie (co może się zdarzyć zwłaszcza tańszych i mniej wydajnych wersjach), próbują ją wystrzelić kolejną i kolejną kulką. Jednak, gdy stwierdzą, że to nie pomogło, zaczną ,,naprawiać´´  broń dziecięcymi narzędziami w postaci szpikulców, różnych paluszków oraz innych narzędzi, co zawsze przypieczętowuje los broni. Jeśli dziecko na czas informuje swoich rodziców o usterce, problem może zostać rozwiązany za pomocą technicznie zdolnego ojca lub serwisu. 

Trzeba też wytłumaczyć dziecku, że broń airsoftowa nie jest niezniszczalna i należy się z nią odpowiednio obchodzić. W centrach serwisowych często spotykamy różne połamane i oderwane części, które powstały m. i. przez upadek broni lub uderzenie o inny przedmiot, ew. w wyniku surowego obchodzenia się z bronią. 

Zdarza się, że dziecko oszczędza kulek i dlatego ponownie korzysta z wypalonych kulek. Wcześniej wystrzelona kulka może ulec uszkodzeniu lub zabrudzeniu, lub może utknąć w broni, co może spowodować późniejsze problemy w postaci różnych uszkodzeń. Kupuj wysokiej jakości kulki u zaufanych sprzedawców, nie kupuj tanie kulki w sklepie z zabawkami etc., kulki te są zwykle niesymetryczne i mogą spowodować problemy.

Jeśli zamierzać kupić pierwszą broń airsoftową dla swojego dziecka, musisz poprawnie oszacować pewien stopień dojrzałości, która zawiera odpowiedzialność i zdolności techniczne. Jeśli pierwszą bronią ręczną jest broń airsoftowa konieczny jest pewien stopień dojrzałości fizycznej, aby dziecko miało wystarczającą siłę do obsługi tego typu broni.

 
WkYxnTGh

1

...

Dołącz komentarz

...

Dodaj odpowiedź na komentarz:

... Anuluj
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pełna (Desktop) wersja