Kategorie
 
 
 
 
 

DEFENSE-TRAINING MARKERS? ZABAWA, OBRONA I PAINTBALL W JEDNYM

25. stycznia 2021
DEFENSE-TRAINING MARKERS? ZABAWA, OBRONA I PAINTBALL W JEDNYM

Jaka jest broń zwana Defense-Training Markers? Co ona potrafi zrobić? Do czego jest przeznaczona? Do jakiej kategorii broni można ją zaliczyć? Ponieważ pojawia się na słowackim rynku stosunkowo krótko, niewiele osób wie, co to za broń i do czego służy. Jeśli chcesz coś o niej dowiedzieć się, czytaj dalej.

OGÓLNIE O DEFENSE-TRAINING MARKERS

Jest to broń zasilana CO2, który jest dostarczany przez nabój. Zgodnie z ustawą o broni palnej można ją zaliczyć do grupy broni gazowej (wiatrówki). Aby spełniała warunki wolnej sprzedaży od 18 roku życia, jej energia pocisku musi być ograniczona do 15 dżuli. Nie ma gwintowanych luf i w ogóle nie strzela śrutem diabolo. Może wystrzelić trzy rodzaje pocisków odpowiedniego kalibru. Pierwszym rodzajem pocisków są polimerowe (plastikowe) kulki, którymi można się w razie potrzeby obronić lub też strzelać nimi do większych celów. Ponieważ lufy tej broni nie są rowkowane, a pociski są stosunkowo duże i ciężkie, nie można oczekiwać, że będą celnie strzelać do małych celów z dużych odległości. Z pewnością jednak wystarczy np. do strzelania rekreacyjnego do puszek piwa z odległości około 10 metrów. Innym rodzajem pocisków są kulki zawierające korzenną substancję łzawiącą. Rozbicie kulki przy uderzeniu powoduje uwolnienie gazu łzawiącego na cel, co również czyni tę broń sprytnym i skutecznym środkiem obrony. Trzecim rodzajem pocisków są kulki zawierające barwną ciecz, które pękają przy uderzeniu i uwalniają tę barwną ciecz na cel. Możesz także zagrać w grę zwaną paintball z bronią typu Defense-Training Markers. Dostępna jest w różnych kalibrach, np. .43 (10,92 mm), .50 (12,70 mm) i .68 (17,27 mm) oraz o różnej wydajności (od ok. 7,5 dżuli do ok. 15 dżuli).Jest to broń łącząca w sobie możliwości skutecznej obrony, hobbystycznego strzelania czy gry zwanej paintballem.

RODZAJE TAKIEJ BRONI

Podobnie jak większość innych rodzajów broni palnej, również broń Defense-Trianing Markers może przybrać formę pistoletu, rewolweru, karabinu, pistoletu maszynowego, a nawet karabinu śrutowego. Odnoszącym sukcesy producentem takiej broni jest niemiecka firma Umarex, która sprzedaje ją pod nazwą handlową T4E. Pistolety reprezentowane są przez stylowy model T4E Walther PPQ M2 kal.43 o energii pocisku do 7,5 dżuli oraz większy model T4E HDP 50 w kal. .50 w wariancie o energii pocisku do 7,5 dżuli lub do 11 dżuli. Gamę rewolwerów reprezentuje model T4E HDR 50 w kal. .50, także w wariancie z energią pocisku do 7,5 dżuli lub do 11 dżuli. Chyba najciekawszym modelem jest krótki dwulufowy karabin śrutowy model T4E HDS 68 w kal. .68 o ciekawym designie. Występuje w wariancie z energią pocisku do 7,5 dżuli lub do 15 dżuli. Firma Umarex nazwała tę grupę produktów Defense-Trianing Markers, ale inni producenci używają terminu RAM (Real Action Markers). Jeśli chcesz wykorzystać ją jako broń do obrony, pomoże Ci funkcja QUICK-PIERCING, dzięki której nabój CO2 aktywowany jest nie od razu po włożeniu, ale lekkim uderzeniem w dolną część rękojeści, dzięki czemu broni można szybko użyć, a uszczelki w niej nie są nadmiernie obciążone.

 

Dołącz komentarz

...

Dodaj odpowiedź na komentarz:

... Anuluj
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pełna (Desktop) wersja